Warsztaty dla dzieci i młodzieży z dysfunkcją wzroku

Muzeum Sztuki Nowoczesnej proponuje cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży.

Spotkania stanowią kontynuację warsztatów, które odbywały się w Muzeum w czasie trwania wystawy „Maria Bartuszova. Formy przejściowe”. Muzealni edukatorzy opracowali program zajęć w oparciu o autorską metodę artystki, która pracowała z niewidomymi dziećmi, wykorzystując swoje prace. Dwoje artystów, Diana Grabowska i Bruno Althamer, wykonało z myślą o warsztatach obiekty inspirowane rzeźbami Bartuszovej. Zajęcia nie tylko przybliżają twórczość słowackiej rzeźbiarki, ale stanowią też ciekawe ćwiczenie wyobraźni przestrzennej.

Wystawie towarzyszyła także audiodeskrypcja dla osób z dysfunkcjami wzroku (wyprodukowana we współpracy z Fundacją Kultury Bez Barier, dostępna na stronie Muzeum), która może stanowić wartościowe wprowadzenie do zajęć lub być odsłuchiwana samodzielnie.

Regulamin zapisów. Oferta edukacyjna Muzeum.