Wejdź w Muzeum!
4. edycja programu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

• Wejdź w Muzeum!

Zapraszamy do uczestnictwam w 4. edycji programu „Wejdź w Muzeum”!

Program „Wejdź w Muzeum” to platforma edukacyjna przeznaczona dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich zainteresowanych współczesną kulturą, osoby które chcą poszerzyć swoją wiedzę, rozwijać pasje i zaangażować się w działalność Muzeum.

Idea zbliżającej się edycji powstała w oparciu o aktualną wystawę „Gdy dwa morza miały się spotkać”. Hasłem przewodnim czwartej odsłony „Wejdź w muzeum” będzie wielokulturowość. Istotnym punktem odniesienia będzie dla nas sztuka zaangażowana, która opowiada o problemach społecznych i przybliża problemy obecne w różnorodnych zakątkach świata. Skupimy się na wyzwaniach związanych z dialogiem międzykulturowym i w ramach tej problematyki postaramy się stworzyć własne projekty.

Edycja wiosenna potrwa trzy miesiące, zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu. Spotkania będą się odbywać zarówno do Muzeum, jak i w innych warszawskich instytucjach, nie tylko wystawienniczych, ale też związanych z szeroko pojętą kulturą, historią oraz działalnością na rzecz równości.

Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu we wtorki lub czwartki w godz. 18.00-20.00.Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy przez adres zapisy@artmuseum.pl.